Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

Ziua Internațională a Educației

05/10/2021

Dragi locuitori ai comunei noastre,

Astăzi este Ziua Internațională a Educației și mi-aș dori să știți cât de important este pentru mine acest domeniu. Educația înseamnă prosperitate, o viață mai bună și speranță pentru un viitor luminos pentru copiii noștri.

În timpul mandatului meu de primar, am pus mereu accent pe calitatea serviciului educațional, pe infrastructura educațională, pe îmbunătățirea condițiilor din instituțiile de învățământ din comunitatea noastră, precum și pe bunăstarea elevilor și profesorilor.

Urez succes tuturor cadrelor didactice, cu un imens respect pentru ceea ce faceți! Veți avea mereu în mine un susținător pentru proiectele voastre!

Mihai Georgescu

Primar Călinești

Last modified: 05/10/2021

Comments are closed.

Translate »