Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

Ziua Europeană pentru Comemorare a Holocaustului Romilor

03/08/2021

Dragi membri ai comunității noastre, pe 2 august, am organizat un simpozion și o expoziție, împreună cu: Asociația Plural, Romact și Institutul Elie Wiesel, pentru a sărbători Ziua Europeană pentru Comemorare a Holocaustului Romilor.

Ne-am bucurat de participarea doamnei prefect Emilia Mateescu,  a domnului vicepreședinte al CJ Argeș Adrian Bughiu, a doamnei inspector general adjunct al ISJ Argeș Cătălina Dumitrașcu, a domnului Marius Cristian Puiu – administratorul public al județului Argeș, a domnului Felix Goldbach managerul Teatrului Davila, a oamenilor  de cultură Sorin Mazilescu și Claudiu Tița, a doamnei președinte a asociației Plural, Irina Ilisei dar și a minunaților artiști Catalin Iancu, Victor Buștean și Ana Maria Carstina.

Le mulțumesc în mod deosebit cetățenilor din Valea Corbului care au participat la eveniment împreună cu copiii, dar și domnului Marius Păcuraru, prin care această comunitate s-a făcut auzită.

Evenimentul a fost moderat de Lavinia Năstase.

Vă mulțumesc tuturor celor care ați fost alături de noi la acest eveniment de înaltă ținută!

Cu stimă,

Mihai Georgescu

Primar Călinești

Mihai Georgescu
Mihai Georgescu – Primar Calinesti
Mihai Georgescu - Primar Calinesti
Mihai Georgescu – Primar Calinesti
Mihai Georgescu - Primar Calinesti
Mihai Georgescu – Primar Calinesti
Mihai Georgescu - Primar Calinesti
Mihai Georgescu – Primar Calinesti

Last modified: 03/08/2021

Comments are closed.

Translate »