Mesajul primarului Mihai Georgescu, la inceput de an scolar

13/09/2021

Primar-300x238px

Dragi elevi, dragi părinți,
Iată că am ajuns din nou într-un moment foarte important pentru toți: începutul unui nou an școlar. Suntem într-o perioadă grea, cu măsuri sanitare în școli și în clase, pe care trebuie să le respectăm pentru binele tuturor. Chiar și așa, bucuria de a ne revedea colegii, profesorii, clasa este mare și m-am bucurat foarte mult de veselia copiilor de astăzi din curtea școlii.
Aș dori să vă urez tuturor mult succes, multă dorință de a învăța lucruri noi, multe realizări și nu în ultimul rând multă sănătate, să trecem cu bine peste toate neplăcerile aduse de pandemie.
Aș vrea, de asemenea, să vă asigur de tot sprijinul meu în continuare, să vă asigur că sunt alături de voi și că școala și educația au fost dintotdeauna și vor fi printre valorile pe care le prețuiesc cel mai mult.
Vă urez un nou an școlar minunat!

Last modified: 13/09/2021