Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

Evenimente de weekend în Călinești !

15/05/2022

 

ASOCIATIA CLUB SPORTIV “VIITORUL”2019 CĂLINEȘTI 

Turneul Internațional de judo “ALINA DUMITRU”

Sâmbătă, 14.05.2022, la Chiajna a avut loc Turneul Internațional  de judo “ALINA DUMITRU” unde au participat 600 de sportivi  judoka, reprezentând țări ca: Ucraina, Moldova, Bulgaria, Belarus, România.

ASOCIATIA CLUB SPORTIV “VIITORUL”2019 CĂLINEȘTI a participat la această competiție cu 4 sportivi  judoka: doi băieți și două fete născut  în anii 2011 și  2012, antrenați  de sensei Dan Florea.

Elevii au adus numeroase premii :

BICA NICOLAS – locul 5 – categoria 34kg; TOBOȘARU  BOGDAN –  locul 6 – categoria 34kg; BICA NICOLAS –  a obținuț  4 victorii; TOBOSARU BOGDAN – a obținuț  3 victorii; OPREA CRISTIANA – locul 7- Categoria 40kg; ILINA ANDRADA – locul 6 – Categoria 28kg.

Turneul este susținut de marea noastră campioană Olimpică și Europeană, organizat în fiecare an în Chiajna unde își desfășoară activitatea la clubul CONCORDIA CHIAJNA.

 

,,Felicitări sportivilor călineșteni pentru munca depusă, care a fost încununată cu un număr mare de medalii . Felicitări și părinților pentru susținere și antrenorului Dan Florea care s-a dovedit de multe ori profesor și părinte pentru sportivii noștri pe care i-a motivat pentru atingerea rezultatelor de performanță!’‘ , a declarat Primarul Mihai Georgescu.

Aniversare 50 ani de căsătorie!  💐

Edilul comunei, Mihai Georgescu, a continuat tradiția de a premia fiecare cuplu longeviv, acțiunea are ca scop recunoașterea membrilor comunității care susțin valorile familiei și importanța stabilității în căsătorie, contribuind astfel, prin toată experiența lor de viață și de muncă, la dezvoltarea acestei comune.

FAMILIA PÂRVA

Domnul Gheorghe și doamna Elena, amândoi au lucrat la IMAC, au 4 copii – 2 băieții și 2 fete, 4 nepoți și o stranepoata.

Îi felicităm, le dorim sănătate și noi amintiri împreună, alături de cei dragi! La mulți ani !

Last modified: 15/05/2022

Comments are closed.

Translate »