Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

Ecologizare in zona Carstieni

14/05/2021

Primaria Calinesti a organizat astazi o actiune de ecologizare in zona Carstieni. Așa cum se vede din fotografii, echipele au reusit sa igenizeze zona vaii si a strazii, iar in urma actiunii au fost stransi numerosi saci cu gunoaie cu care am umplu o masina.

Deoarece solutia nu este sa se faca curat de catre unii si altii sa arunce gunoiul la loc, rugam cetatenii comunei ca fiecare sa curete valea în dreptul gradinii proprii și toata lumea sa dea dovada de sprirt civic și sa nu mai arunce gunoiul pe vale sau in alte locuri nepermise. Actionand in acest fel, fiecare dintre noi va contribui la păstrarea unui mediu mai curat.
Va anuntam cu aceasta ocazie că, în luna Mai, administratia locala va organiza mai multe acțiuni de ecologizare pe raza comunei noastre.

Last modified: 14/05/2021

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »