Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

De Paști, aducem împreună lumină în suflete!

21/04/2022

Apropierea sărbătorilor pascale aduce și prima bucurie, pentru 33 de suflete, copii și batrâni din comunitatea noastră.

Pachetele pentru copii au conținut: încălțăminte nouă, haine și multe dulciuri.

Pachetele pentru bătrâni au conținut: alimente de bază, haine, produse de igienă, pături, prosoape și dulciuri.

Cetățenii ucrainieni, aflați în grija Administrației Locale, au fost prezenți la eveniment. Pe lângă lista săptămânală de alimente, au primit și produse tradiționale de Paște.

Mulțumim tuturor celor implicați :

Biserica Văleni:  preot Bold Cristinel și Tudose Silviu, Biserica Drăghicești: preot Apostol Liviu și Tudor Iulian, Biserica Gorganu de Jos: preot Vilnoiu Cătălin, Biserica Turculești: preot Bologea Cosmin, Biserica Gorganu de sus: preot Bucătaru Aurel , Cofetaria Denisa : www.cofetariadenisa.ro

Trebuie să ne gandim mai departe. Este important ce facem azi, cu ocazia sfintelor Sărbători de Paști, sau cu ocazia altor sărbători. Hai să fim permanent aproape de comunitatea noastră, să gasim timp și resurse să o ajutăm. Împreună putem schimba destinele acestor copii și familiilor nevoiașe care merită toate șansele la o viață socială normală” , a declarat inițiatorul campaniei, edilul Mihai Georgescu

Last modified: 21/04/2022

Comments are closed.

Translate »