Aniversare 50 ani de căsătorie – Familia Gligore !

27/07/2022

Familia este mediul unde întotdeauna găsești afecțiune, sprijin și iubire necondiționată, a lua timp în fiecare zi pentru a-i aprecia pe cei dragi pentru tot ceea ce fac pentru noi, este chiar o necesitate.

Edilul comunei, domnul Mihai Georgescu, a continuat tradiția de a premia fiecare cuplu longeviv, acțiunea are ca scop recunoașterea membrilor comunității care susțin valorile familiei și importanța stabilității în căsătorie, contribuind astfel, prin toată experiența lor de viață și de muncă, la dezvoltarea acestei comune.

Familia Gligore Maria si Aristica– au 3 copii, 2 băieți și 1 fata, ce le-au dăruit, 4 nepoți.

• Maria a lucrat hrănit copiii de la Casa de copii din Pitesti, fiind bucătăreasă.
  • Aristica a fost șoferul directorului Directiei Regionala de Drumuri si Poduri Pitesti.

Îi felicităm, le dorim sănătate și noi amintiri împreună, alături de cei dragi! La mulți ani !

Last modified: 27/07/2022