Primăria Călinești

PRIMĂRIA CĂLINEȘTI

Județul Argeș

ACS VIITORUL 2019 CĂLINEȘTI – CUPA CARITABILA DE JUDO

02/08/2022

În data de 31.07.2022, sa desfășurat la București concursul de judo “CUPA CARITABILĂ DE JUDO – LUPTĂM PENTRU LUCA”, un băiețel de 4 ani bolnav de leucemie.

Au participat 10 cluburi din țară: ACS MAKO RYU BUCUREȘTI, care a fost și organizatorul competiției, ACS VIITORUL 2019 CĂLINEȘTI, CS DINAMO BRAȘOV, CSM BUCUREȘTI, AS VIITORUl SLOBOZIA, DRUMARU BISTRIȚA, CSS 5 BUCUREȘTI, CSS UNIREA BUZAU, CSM FOCȘANI, CSS PAJURA BUCUREȘTI.

Clubul nostru a obținut locul 2 pe echipe cu un număr de 13 medalii, după cum urmează:

-PANTELIMON ȘTEFANIA – locul 1 la categoria +52 kg;

-OPREA CRISTIANA – locul 1 la categoria 44 kg;

-TOBOȘARU BOGDAN – locul 2 la categoria 34 kg;

-PANTELIMON ȘTEFANIA – locul 2 la categoria 52 kg – (a luptat la 2 categorii, +52 kg și 52 kg);

-PIȚIGOI ALEX – locul 2 la categoria 60 kg;

-BICA NICOLAS – locul 3 la categoria 34 kg;

-STAN RAREȘ – locul 3 la categoria 26 kg;

-CATANESCU PATRICIA – locul 3 la categoria 36 kg;

-SERGHIE ALBERT – locul 3 la categoria 30 kg;

-NEAGU DAVID – locul 3 la categoria 30 kg;

-GHIȚĂ ȘTEFAN – locul 3 la categoria 38 kg;

-ȘUȚĂ DARIUS – locul 3 la categoria 20 kg;

-C-TIN INGRID – locul 3 la categoria 48 kg.

,,Felicitări sportivilor călineșteni pentru munca depusă, care a fost încununată cu un număr mare de medalii . Felicitări și părinților pentru susținere și antrenorului Dan Florea care s-a dovedit de multe ori profesor și părinte pentru sportivii noștri pe care i-a motivat pentru atingerea rezultatelor de performanță! Felicitări pentru că a-ți dat curs unei cauze nobile, eu sunt aici pentru voi, aveți sprijinul meu necontenit’‘ , a declarat Primarul Mihai Georgescu.

Last modified: 02/08/2022

Comments are closed.

Translate »